Ohlednutí za naší účastí na JPJ 2018

V období od 28.4. do 7.5.2018 se piloti Aeroklubu Jaroměř zúčastnili 14. Jarního poháru Jeseníků v Šumperku. Jako obvykle se na JPJ soutěžilo v klubové a kombi třídě, navíc byla nově letos vypsaná bodovací soutěž aeroklubů.

Vašek s Honzou

V klubovce bylo zapsáno 45 závodníků, v kombi třídě 24. Do klubovky zapsali piloti LKJA hned pět kluzáků – Vodouch a Honza klubového Januse, David klubového Cirruse, Petr klubového Discuse, Vašek vlastního Cirruse a Míša vlastní LS-3. Bohužel Míša nakonec nemohl kvůli svému modelářskému a pracovnímu vytížení přijet, takže jsme závodili pouze se čtyřmi kluzáky.

Kvůli nepřízni počasí (bylo zbytečně až moc občansky hezky) se bohužel podařilo odlétat pouze 2 platné disciplíny. Jelikož měli pořadatelé neutuchající důvěru v plachtařského boha Termosku, skládal se grid kromě Čarodejnic každý soutěžní den. Každodenní skládání (Vaškem právem nazýváno jako „hasičské cvičení“) zlepšilo teamovou spolupráci a časy potřebné ke složení a rozložení kluzáků se neustále zkracovaly.

Získaná ocenění:

  1. místo v bodovací soutěži aeroklubů (LKJA)
  2. místo v třídě Klub – Petr Vodička + Jan Oščatka
  3. místo v třídě Klub – Václav Marel

Mezi námi nově nabyté zkušeností nepochybně patří schopnost deklarovat zapeklité tratě a taky konečně Petrovo první pole.

Petrovo první pole

Zdá se, že se povedlo vytvořit dobrý základ k pravidelné společné účasti na závodech. V době, kdy je stále těžší najít volný čas na domácí soustředění se právě účast na závodech stává prostředkem pro získání potřebných zkušeností, utužování teamu a tolik potřebného odpočinku od všedních dnů.

Jenom bychom pro úplnou spokojenost prosili příště více toho plachtařského počasí !


Kompletní informace z JPJ 2018 nalezenete na stránkách www.jpj-sumperk.cz.

 

Napsat komentář